Cena
28 706 Kč s DPH

Kód produktu
ECO-1200-1-E

ks

Vzduchová clona Economic ECO-1200-1-E s elektrickým ohřevem jednofázová je velmi vhodná pro použití před vchody do prostor s velkými vstupními objemy. Díky zvýšené účinnosti motoru je vynikající, ochrannou bariérou i při velmi velkém pohybu osob a manipulační techniky. Hlavním úkolem vzduchové clony je vytvořit ochrannou bariéru mezi místnostmi nebo zónami s různými teplotami. Více

Vzduchová clona Economic ECO-1200-1-E s elektrickým ohřevem jednofázová

je velmi vhodná pro použití před vchody do prostor s velkými vstupními objemy. Díky zvýšené účinnosti motoru je vynikající, ochrannou bariérou i při velmi velkém pohybu osob a manipulační techniky. Hlavním úkolem vzduchové clony je vytvořit ochrannou bariéru mezi místnostmi nebo zónami s různými teplotami.

V zimě proud vzduchu vycházející ze clony brání vstupu chladného vzduchu do místnosti který by ji ochladil, čímž omezuje tepelné ztráty a tím i energetické ztráty. V létě je vzduchová clona Economic ECO-1200-1-E vynikající bariérou proti proudění horkého, vnějšího vzduchu dovnitř místnosti, chrání před vniknutím hmyzu, prachu a jiných znečišťujících látek.

Během celého roku tedy clona napomáhá k udržení teploty a příznivého stabilního prostředí uvnitř budovy a také přináší významné energetické úspory. Je nutno však brát v potaz, že aerodynamická bariéra vytvořená clonou nemůže při zachování energetické efektivnosti a přiměřené velikosti zařízení oddělit prostory zcela.

Účinnost clony je nejvyšší při použití v prostorách bez zvýšené aerace (průvanu). Účinek clony klesá při tzv. komínovém efektu - otvory v průchozích chodbách (pasáže).

Vzduchová clona Economic ECO-1200-1-E je určena pro vstupy, kde instalační výška zařízení nepřesahuje 3m, takže je ideální pro použití ve skladech, sportovních zařízeních, obchodních domech, hotelech, lékárnách, čerpacích stanicích, klinikách, restauracích, atp.. Má dvojí pojistku, která chrání zařízení před přepětím a zároveň má schopnost automaticky přizpůsobit práci změnám úrovně napětí.

Tato vzduchová clona moderní ovládací panel s LED diodou, která indikuje její provozní režim. Zároveň má i možnost bezdrátového, dálkového ovládání s dosahem až 8 metrů, které umožňuje ovládat zapnutí/vypnutí, nastavení teplého/studeného vzduchu a rychlosti clonového ventilátoru. Díky možnosti nastavení úhlu lamel ventilátoru, lze v závislosti na aktuálním ročním období dosáhnout optimálních, provozních parametrů.

Vysoce účinný a energeticky úsporný ohřívač PTC efektivně a rychlé ohřívá přiváděný vzduch a uživatel clony může navíc sám ovládat topný výkon zařízení.

Clona je naprogramována tak, že po vypnutí režimu topení bude ventilátor běžet ještě dalších 30 sekund, aby se ochladily vestavěné ohřívače.

Panel pro vstup vzduchu s moderním, voštinovým vzorem umožňuje velmi efektivní přívod vzduchu při velmi malém objemu.


Vlastnosti vzduchové clony Economic:

  • vysoký průtok vzduchu s nízkou hladinou hluku

  • moderní ovládací panel s LED diodou

  • dvojitá bezpečnost - přizpůsobení clony změnám napětí a pojistka chránící proti přepětí

  • bezdrátové dálkové ovládání s dosahem až 8 metrů

  • nastavitelný úhel lamely pro usměrnění proudění vzduchu

  • zařízení má certifikáty CE, schválení NIH (National Institute of Hygiene) a splňuje požadavky směrnice RoHS


Parametry clony Economic:

Model ECO-1200-1-E
Šířka [mm] 1200
Výška [mm] 195
Tloušťka [mm] 265
Napětí [V] 230
Frekvence [Hz] 50
Příkon ventilátoru [W] 200
Topný výkon [kW] 4/8
Maximální rychlost vzduchu [m/s] 8,5
Maximální průtok vzduchu [m3/h]
1500
Hlučnost [dB]
<58
Hmotnost netto [kg]
17,0
Hmotnost brutto [kg] 18,0
Rozměry:


Princip fungování clony:

Parametry
Akustický hluk dB/3m 58
Frekvence Hz 50
Hmotnost brutto kg 18,0
Hmotnost netto kg 17,0
Napětí V 230
Příkon W 200
Průtok m3/hod 1500
Šířka mm 1200
Tloušťka mm 265
Topný výkon kW 4/8
Akustický hluk dB/3m 58
Frekvence Hz 50
Hmotnost brutto kg 18,0
Hmotnost netto kg 17,0
Napětí V 230
Příkon W 200
Průtok m3/hod 1500
Šířka mm 1200
Tloušťka mm 265
Topný výkon kW 4/8