SPIRO a ohebné potrubí - Průměr D / Délka L - 200 / 3m

SPIRO potrubí je vyrobeno z oboustranně pozinkovaného, spirálovitě vinutého plechu ve standardní výrobní délce 3 m. Jedná se o základní stavební kámen při realizaci každé vzduchotechnické trasy. Velikou výhodou je jeho vyšší odolnost proti promáčknutí a teplotní odolnost a je tak vhodné pro delší rozvody vzduchu a také pro odtah kouře a prachu.

Montáž Spiro potrubí je snadná, potrubí se spojuje pomocí spojek a tvarovek jejich nasunutím. Spojené díly se upevní pomocí samořezných šroubů TEX a takto vytvořený spoj se utěsnění ovinutím hliníkové pásky. 

Ohebné potrubí lze použít jako alternativu ke Spiro potrubí nebo PVC potrubí, kde je není možné vzhledem k členitosti instalačního prostoru použít. Často se toto potrubí používá pro odtah vzduchu od digestoří.  

Alusvent je často používanou ohebnou hadicí díky její pořizovací ceně. Tvořena je z několika vstev hliníku, polyesteru a kostrou z ocelového drátu. Alusvent není vhodné používat pro odtah spalin z krbů a olejových topenišť a pro přesun vzduchu s vysokou koncentrací kyselin nebo zásad.

Kombisvent je ohebná hadice tvořena vrstvou PVC na vrchní straně, hliníkovým laminátem na vnitřní straně a ocelovou drátěnou kostrou. Potrubí se vyznačuje zvýšenou mechanickou odolností. Stejně jako Alusvent není toto potrubí vhodné použít pro dopravu vzduchu s vysokou koncentrrací kyselin a zásad.

Sonosvent je tepelně a zvukově izolovaná ohebná hadice. Díky těmto vlastnostem je nejčastěji používanou ohebnou hadicí. Zabraňuje kondenzaci vlhkosti při změně teploty, tlumí akustický hluk proudícího vzduchu. Vnitřní část je v podstatě perforovaná hadice Alusvent obalena parozábranou, izolací a vnější část je zakryta hliníkovou vrstvou.

Semisvent je spirálovitě stáčený a profilovaný pás z hliníkové slitiny. Toto ohebné potrubí je vhodné i pro dopravu vzduchu s abrazivním prachem.

Greysvent je ohebná hadice tvořena ze dvou vrstev PVC a ocelovou spirálou mezi nimi. Hadice je mechanicky odolná a schpna odolat i pevným časticím v dopravovaném vzduchu a tím ji lze použít pro odtah prachu, pilin apod.

Izolační návlek Airsleeve slouží k rychlému zaizolování kruhového potrubí. Návlek se jen nasune na potrubí a v případě potřeby se upevní pomocí hliníkové pásky.